KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16914308
nr 1691 4308
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kustmotiv med klippor. Olja på duk på pannå, 37x60 cm, yttermått inklusive ram: 41x64
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:00:13
350 kr